Сведочења

Порука
Аутору
Жељко Филиповић
Напредни члан
Поруке: 159
Придружен: 21 Нов 2011, 15:53

Re: Сведочења

#411 Порука од Жељко Филиповић » 08 Јун 2018, 17:26

СРПСКИ ТЕЛЕНОР И ЋИРИЛИЦА!

ПРОГРАМЕРИ – ПОПУЛАРИЗАТОРИ ИЛИ ГРОБАРИ ЋИРИЛИЦЕ?

Разговор глувих! Ево ти једно па бирај! За супругу и мене код Теленора сам отворио налог да могу да имам увид у стање са нашим мобилним телефонима. Ево како смо се пријавили, а како је њихов систем то „разумео“! Ово показује како програмери који уређују рачунарске мреже у највећим фирмама својим незнањем, па чак и својим злим намерама читав наш народ држе као таоце, и „објашњавају“ нам како се ми зовемо! Жртва њиховог незнања су читав народ и – ћирилица!

Слика

Слика

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Поруке: 1153
Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Контакт:

Језик и писма у ЈНА

#412 Порука од Дејан_Свитац » 23 Окт 2018, 00:51

Већ једном сам писао о употреби језика и писама у ЈНА, а ево шта недавно нађох у Правилу службене преписке из 1980. године, које, наравно више није на снази:
"Службену преписку са органима и организацијама ужих друштвено-политичких заједница, као и са грађанима, команде воде на језику народа Југославије који је у службеној употреби у седишту односног органа или организације, односно пребивалишту грађанина, и то:
  • -у Социјалистичкој Републици Босни и Херцеговини - на српскохрватском, односно хрватскосрпском језику ијекавског изговора;
    -у Социјалистичкој Републици Црној Гори - на српскохрватском језику ијекавског изговора;
    -у Социјалистичкој Републици Хрватској - на хрватском или српском језику;
    -у Социјалистичкој Републици Македонији - на македонском језику;
    -у Социјалистичкој Републици Словенији - на словеначком језику;
    -у Социјалистичкој Републици Србији и социјалистичким покрајинама Косову и Војводини - на српскохрватском језику.
"

Овде се види како је перфидно рађено са циљем скривеног уништавања српског језика. Сви могу своје, само Србија мора заједничко! У пракси је вероватно било много горе. И да, многима је у то време сигурно било неважно што су покрајину називали само "Косово". Ово је пример како се припремао терен за оно што следи.
Један мој колега рече да му нико никада није бранио писмо, али да је он одабрао латиницу, на шта сам му одговорио да је то заблуда и подвала! У његовој глави можда то изгледа тако, али су креатори језичког система врло добро знали како би требало управљати људским мозгом. Убеђивали су људе да равноправност постоји, да је избор могућ, а замка је била у томе што су стално бомбардовали латиницом. Мислим да је један од приоритетних задатака било коришћење латинице када год и где год се могло. Знало се да ће испран људски мозак морати да прати те сигнале. У случају "побуне" коришћене су мере "мирне" забране ћирилице.

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Контакт:

Управа града Београда 1918. године

#413 Порука од Дејан_Свитац » 29 Нов 2018, 23:40

Слика

Овако је Управа града Београда обавестила своје грађане 1918. године. Овај и сваки други, сличан документ доказ је да је гајевица не само туђа, већ и окупаторска и то се мора објаснити свима који је својатају.

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Контакт:

Стари Београд у штампи

#414 Порука од Дејан_Свитац » 24 Окт 2019, 14:24

Вечерње новости: БЕОГРАДСКЕ ПРИЧЕ: Рекламе у штампи и радијском етру
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... jskom-etru

Дарко Бабић
Стара кука
Поруке: 1313
Придружен: 13 Јан 2011, 09:37

Re: Сведочења

#415 Порука од Дарко Бабић » 24 Окт 2019, 14:25

ПОБЕДА ЗА ВЕЧНУ СЛАВУ: Партизан преслишао Манчестер на путу ка финалу Купа шампиона 1966. године (ФОТО)

Слика

http://www.novosti.rs/вести/спорт.434.h ... одине-ФОТО

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Контакт:

Ћирилица у Загребу

#416 Порука од Дејан_Свитац » 31 Окт 2019, 08:07

https://www.in4s.net/povelja-za-vuka-st ... -cirilicu/

Ин4с: Повеља за Вука Стефановића из 1861. свједоци да је и Загреб некад поштовао ћирилицу

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Контакт:

Стоп Кнауф

#417 Порука од Дејан_Свитац » 30 Нов 2019, 20:44

Сурдуличку општину обишао је представник француске делегације "Stop Knauf", који је након конструктивног разговора обећао да ће израдити и послати беџеве на којима ће текст исписати "ћирилицом". Тако то раде они који нас поштују.

Пошаљи Одговор