Акције путем интернета

Порука
Аутору
Љубиша
Стара кука
Поруке: 2016
Придружен: 13 Јан 2011, 13:29

Беобилд

#561 Порука од Љубиша » 16 Јун 2019, 14:40

Ево мог прилога на тој страници Беобилда, пренећу га овде за случај да га тамо избришу јер излази из оквира теме:

Саша

У односу према званичном језику се у малом може видети у каквом стању су нам систем и држава уопште, општа култура, образовање и ниво цивилизованости.

Ја волим да друго писмо у српском језику поредим с одступањем од стандарда и дивљом градњом у архитектури и урбанизму. Још један у највећој мери тачан показатељ из једне, одређене области, какво је опште стање у држави и друштву. Као што се добар део грађана не занима за тај проблем, не примећује га, навикао се на њега, сматра га мање битним од других, животно важних проблема, мрзи га да мисли на то, лакше му је овако, добро је и овако, има ту и неких предности ... тако је и с тим лошим идеолошким наслеђем у нашем језику. Они с познавањем савремене историје сопствене државе, развијеним осећајем за језик и културу, знањем савремених стандарда, исто као и они који се разумеју у архитектуру и урбанизам, имају осећај за лепо, схватају савремену цивилизацију и њене домете, то примећују и не могу да се помире с тим. Једнако као што не могу ни с општим лошим стањем у држави и друштву, нехигијеном, немаром и нередом на све стране.

Нашем језику је потребан стандард какав важи у практично свим другим језицима, као што су нам потребни савремени, добри стандарди у свим другим областима. Фраза о "предности и богатству" због два писма у ЈЕДНОМ језику је невиђена идеолошка глупост, наслеђено идеолошко ђубре у које се овде некритички верује као што неки верују у то да је Земља равна плоча. Незнање и слепа вера.

Има градитеља, вероватно јер има таквих купаца станова, којима није стандард оно што је општем грађанству на слабом образовном нивоу и потрошачима масовне, јефтине (не)културе. Има нових зграда направљених по добрим стандардима у свему, па и у језику, најчешће са скупим становима, највише на Врачару и у Старом граду, чија се продаја по правилу не оглашава и не рекламира, за оне који су тиха елита овог друштва, људи који су изврсни стручњаци, успешни пословни људи, способни, имућни и неотуђени од сопствене земље и културе, чији су стандарди за све изнад просека, па не би лако допустили ни да су им натписи на и у згради где станују на нивоу који допушта залуђена већина која се сродила и не смета јој општи неред у друштву и држави - једнако на улицама, у језику, медијима, установама, архитектури ...

Срећом, ствари се полако померају на боље, што буди наду да ће тако ићи и са свиме осталим. Или ћемо, као друштво и држава, и даље падати, а већ смо при дну европске цивилизације у скоро свему, или ћемо слушати и читати без беса, учити, мењати се и постепено враћати тамо где смо припадали пре комунистичке револуције која нас је у скоро свему уназадила за цео век.

Љубиша
Стара кука
Поруке: 2016
Придружен: 13 Јан 2011, 13:29

Акције путем интернета

#562 Порука од Љубиша » 22 Авг 2019, 15:46

Добио сам писмо јуче, одговорио на њега, добио данас још једно, и одговорио на њега. Ево их:

Poštovane/i,

U cilju omogućavanja Vaše potpune kontrole nad ličnim podacima i u cilju usklađivanja sa odredbama novog Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, izmenili smo Pravila programa i Pravila Super Klubića i objavili Obaveštenje o privatnosti.

Briga o ličnim podacima i transparentnost u radu su vrednosti na kojima zasnivamo naše poslovanje. Ovo Obaveštenje o privatnosti se izdaje u cilju usklađivanja sa novim Zakonom o zaštiti podatka o ličnosti.

U Vašem profilu možete proveriti podatke koje ste nam ostavili, izmeniti ih ili dopuniti i proveriti Vaše pristanke* za primanje obaveštenja o novostima i specijalnim ponudama od Super Kartice i partnera.

Vaša Super Kartica

..............................................................

Поштовани,

Добио сам писмо од Вас.
Молим Вас да ми га пошаљете на званичном српском језику ако желите да га прочитам.

Поздрав,

Љубиша Јовановић

Београд

.............................................

Poštovani gospodine Jovanoviću,

Hvala Vam na obraćanju.

Kako su ćirilično i latinično pismo ravnopravni po našem Ustavu, ćirilično pismo je obavezno samo za državne organe (sudski postupci, postupci pred organima uprave i slično... ) i koristi se u službenoj upotrebi. Pri tome je srpski jezik na latiničnom pismu uobičajena poslovno-privredna praksa u Republici Srbiji, koja je opšte prihvaćena od strane svih, pa i domaćih trgovinskih lanaca i kompanija iz drugih sfera delatnosti.

S obzirom na to, kompanija Super Kartica zadržava pravo da se svim svojim korisnicima obraća na isti način.

Hvala na razumevanju.
​​​​​​
S poštovanjem,
Vaša Super Kartica

............................................

Поштовани,

Опет сам примо неко писмо од Вас на језику који није званичан језик моје државе, нити мој.

Ако хоћете да га прочитам, пишите ми на званичном српском језику.

Поздрав,

Љубиша Јовановић

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Поруке: 1112
Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Контакт:

Супер картица

#563 Порука од Дејан_Свитац » 22 Авг 2019, 16:46

Општеприхваћен?! Каква иронија и безобразлук! Нека усвоје измену и допуну Закона па ћу већину њих питати како ће да се сналазе. Мењаће своје навике и они "најокорелији" гајевичари. А ови са супер картицама ће још само на интернету моћи да се "копрцају" са својим равноправним писмом.

Дарко Бабић
Стара кука
Поруке: 1302
Придружен: 13 Јан 2011, 09:37

Re: Акције путем интернета

#564 Порука од Дарко Бабић » 23 Авг 2019, 10:03

Кад рече да је "ћирилица обавеза судова" сетих се примера када је Горан Давидовић поништио пресуду због писма: Фирер неће да чита латиницу
(политика.срб/scc/clanak/100524/Firer-nece-da-cita-latinicu).

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Контакт:

Хитлер је писао латиницом

#565 Порука од Дејан_Свитац » 23 Авг 2019, 20:30

„Више бринем како ће се Давидовић снаћи на путу од Италије, где се тренутно налази, до Србије, где треба да се поново сретнемо у судници, јер је већина путоказа написана латиницом”, каже иронично Грухоњић.

Иронија која осликава реалност и погрешно поимање свих оних који мрзе ћирилицу. Ако не знам хрватску латиницу - нећу се снаћи у Европи. То што судска пракса осликава неписменост и што је страшно да неко тражи своје писмо у својој држави, то није важно. Боље да тај поразмисли како ће се он и његов адвокат снаћи са ћирилицом, јер је очито да им је огавна и да је сматрају ђаволском, баш као и окупатори наше културе из Ватикана.

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Контакт:

Удружење Добрица Ерић

#566 Порука од Дејан_Свитац » 23 Сеп 2019, 23:39

Удружење Ћирилица - Добрица Ерић послало је позив за удруживање стотинама људи, углавном онима који су пратили њихову страницу. Циљ је да се пронађу нове идеје и кроз сталне акције поправи статус српског писма. Држим им палчеве!

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Контакт:

Ћирилица - Добрица Ерић

#567 Порука од Дејан_Свитац » 01 Окт 2019, 00:18

Јавио сам се људима из удружења Ћирилица - Добрица Ерић, са жељом да помогнем колико год сам у могућности. Још увек нема одговора, а ја верујем да уређивачи нису толико заузети да не могу да узврате поруком. Занима ме колико се људи јавило и који су даљи планови удружења.

Пошаљи Одговор