ЗАШТО СМО ИШАРАЛИ СПОМЕНИК РУСКОМ ЦАРУ РОМАНОВУ, ГРАДСКУ УПРАВУ, ПРАВНИ ФАКУЛТЕТ...?

Порука
Аутору
Дарко Бабић
Стара кука
Поруке: 1258
Придружен: 13 Јан 2011, 09:37

ЗАШТО СМО ИШАРАЛИ СПОМЕНИК РУСКОМ ЦАРУ РОМАНОВУ, ГРАДСКУ УПРАВУ, ПРАВНИ ФАКУЛТЕТ...?

#1 Порука од Дарко Бабић » 29 Јун 2017, 16:55

https://www.facebook.com/permalink.php? ... ry_index=0

Као што знате, министар културе и информисања Србије је примио десничаре који су донели некакву петицију о ћирилици. Ту петицију су потписивали и некакви студенти из Бања Луке, Источног Сарајева... Шта они има да се мешају у уређење наше државе? Имају своју Босну и нека решавају своје проблеме којих имају на претек. Као што знате радна група министрарстава културе и информисања припрема измене и допуне закона којим ће кренути да газе по нама који пишемо латиницом. Крећу подмукло и постепено да натурају ћирилицу људима чије писмо је латиница. (Ћириличари већ пишу ћирилицом, сада хоће да се обрачунају са нама који пишемо латиницом јер њу осећамо као своје писмо) Почеће и од плаћања већег пореза за фирме које користе латиницу. Патриоте кажу да су Турци снижавали порезе онима који пређу у ислам. И дан данас прозивају муслимане по том основу. А сада и они крећу као Турци, да снижавају порезе онима који користе ћирилицу да би купили што више ћириличара. Значи они су у ствари прави Турци а не муслимани. Прво ће снижавањем пореза и још неким методама да утичу да се смањи број људи који користе латиницу. Па када тај број смање онда ће се отворено и бахато обрачунати и са остатком латинице уз изговор како скоро сви пишу ћирилицом. Време је да на време реагујемо! Да покажемо бунт! Да узвратимо ударац и да сада ми кренемо у акцију и уништавамо ћирилицу, да им покажемо да нам ју не могу наметнути! Урбана герила на сваком ћоску да шара ћириличне натписе. Привредници да се побуне на време! Ко да се бави привредом у овој затуцаној земљи када ће држава сада да те гази и по питању писма! Па има да ти каже како нпр уговор не важи и не може да се овери код нотара јер није на ћирилици. И тако милион ствари има да им падне на памет. А нама ће ти затуцани по обичају дати слободу да у својој кући радимо шта хоћемо док једино они раде шта год хоће по целој држави! Неће им проћи!
Наводно им је изговор да се очува "национално" писмо.

Као прво, ти људи који се већ позивају на некакву традицију и идентитет треба да знају да су Срби већ изгубили своје национално писмо и да им је ћирилица досла тек касније. Значи Срби су већ променили своје писмо, тачка. Срби ћириличари не пишу као што су писали њихови преци на које се тако позивају. Ћириличари су изроди и требају да престану да нам са ћирилицом машу о некаквом идентитету и традицији јер су смешни. Исто тако машу и са грбом, а грб Србије је украден и обрађен грб Византије чији су вазали Срби били. Исто тако машу и са химном, а химну изкомпоновао Словенац. Химна је копија Франз Јосепх Хаyдн-ове композиције "Бозе чувај цара Фрању". Националисти који све копије туђе узели увек глуме несто и злостављају другачије од себе.

Као друго, народ ИМА право да промени своје писмо. Ко си ти да му то забраниш и да га државним мерама (ин)директно присиљаваш на разне начине да чува ћирилицу? У Србији се ћирилицом може потпуно слободно писати и може се користити потпуно слободно увек. И ако нпр 90% народа одлучи да називе својих фирми пише на латиници, да користи латиницу, ко си ти да га спутаваш у томе и да конзервираш народ у средњем веку? Увек цео народ мора да робује шаци затуцаних клеро-русофила који никога другачијег од себе не трпе и своје хоће да наметну свима. Треба да се зна ста је ЦЕНТАР света. Центар света је ЧОВЕК, а не некакав човечији производ тј ћирилица. Уместо да људи праве и кортисте производе и писма по својој жељи и потреби, и да писма њима служе, назадне снаге хоће да све људе претворе у робове ћирилице. За њих центар света је некаква ћирилица и њој треба да служе и робују милиони људи, да би ето та ћирилица живела. Центар света је ЧОВЕК, и НЕМАШ ПРАВО да било ког човека присиљаваш да буде роб некаквом човечијем прозиводу. Производи су ту да се прилагођавају и служе човеку а не човек њима.
Као треће, кажу то је национално писмо и треба га сачувати. Па ако је стварно национално писмо, народ ће га сам чувати, зашто ти да државним апаратом и државним мерама вршиш притисак на народ да се пише ћирилицом. Значи то није национално писмо чим се не чува од срца већ мора држава да гази људе да би писали ћирилицом.

Као четврто, ћирилицу нека чувају ћириличари. Ми волимо ЛАТИНИЦУ, и ми ћемо да чувамо наше писмо, ЛАТИНИЦУ. Да ли волиш ћирилицу? Волиш? Па чувај ју, нико ти не брани. Ви волите ћирилицу, ви ју чувајте. А пустите нас да ми чувамо НАШЕ писмо. А НАШЕ писмо је ЛАТИНИЦА. Али ви сте бахати и безобразни, ви бисте хтели да МИ чувамо ВАШЕ писмо. И сада кукате код државе да држава нас притисне да ми бацимо НАШУ латиницу и да чувамо ВАШУ ћирилицу. Е то изазива БУНТ. Зато смо почели прве акције. Ви не поштујете нас, нећемо ни ми вас.

Као пето, позивају се на Устав. Клеро-националисти кажу како у Уставу пише да је ћирилица службено писмо. У Уставу пише и да смо секуларна држава. Секуларна држава која даје новац цркви, уместо да ти клеро-националисти плаћају црквени порез и издржавају своју цркву. Секуларна држава а у државним институцијама се славе некакве славе и изводе верски обреди. Секуларна држава а градовима наметнуте славе. У министарствима, болницама и другим државним органима окачене религијске слике. А зашто се тада не позивају на Устав? Иначе ми Устав и немамо. Устав је једва изгласан и то без бирача Албанаца који зиве у Косову. А пошто у Уставу пише да је Косово Србија, онда ако и Албанце убацимо у бирачки списак, видећемо да није довољно гласача гласало како би се Устав стварно изгласао. Лажу вас да имате Устав.

Као шесто, позивају се на неке западне државе. Замислите то русофили, клеро-националисти се позивају на западне државе да дају пример како треба језик да се заштити. Они ће нас да уче како је на западу, хахаха. А када су у питању нпр Парада Поноса и права ЛГБТ особа онда се не позивају на Запад. Тада Запад називају содомом и гомором и пљују само тако. То су ти "поштени" и "праведни" људи, позивају се на Запад и Устав само када њима одговара. Иначе на западу се поштује различитост. У Свајцарској, Канади, Белгији, по неколико службених језика.

Држава Србија треба да схвати једну ствар, ако мисли да опстане и има светлу будућност и да ју воле сви грађани. Држава Србија мора да почне већ једном да СВЕ СВОЈЕ ГРАЂАНЕ третира ЈЕДНАКО и да свим грађанима да СЛОБОДУ. У овој држави нисмо сви једнаки. Србија се слушајући клеронационалисте завадила са свима, сви су се одвојили и побегли од ње. Сада траже нову жртву. Нова жртва су Срби који пишу латиницом. Они су нова мета за обрачунавање. Клеро-националисти, русофили, они не трпе никога ко је другачији од њих. Они не трпе нас који пишемо латиницом. Врше константно притисак да се наметне ћирилица свима. Никада нисте чули од латиничара да хоће свима да наметну своју латиницу. Али зато од ћириличара увек слушате разне притиске и покушаје да другима наметну своју ћирилицу. Они не трпе ни Параду Поноса. Они не трпе ни људе другачије вере. Велике религије (муслимане, католике) морају привидно да поштују, мање религијске групе називају сектама и вређају их. Кажу муслиманима како не требају да граде нову џамију у БГу јер већ има једна, а они цркве на сваком ћошку граде. Неће да дају дозволу за џамију, а када се сагради без дозволе јер људима ТРЕБА, онда паметују како је нелегална. Ето они наводно немају ништа против џамије али је ето она нелегална. Па зашто завлачите људе? Зашто им не дате дозволу коју траже? Перфидно газе све који се разликују оид њих. Србија константно подилази русофилима, клеро-националистима. Само њихови празници су празници државних институција. Само њихови верски објекти су на новчаницама и кованицама динара. Остало нам је још НАШЕ ПИСМО. Ми који волимо латиницу, наше писмо је ЛАТИНИЦА. И сада су кренули и то да газе, и да нас преко ноћи претворе у руску губернију где се неће моћи латиница наћи. Нама ће као и увек рећи њихову излизану фору "можете ви у вашој кући да пишете којим год писмом зелите". Србија треба да схвати да су латиничари РЕАЛНОСТ. Србија мора да нас поштује и ЈЕДНАКО ТРЕТИРА, иначе ће стварати себи нове непријатеље. Онда ће се и Војводина одвојити, и Санџак, јер ви никога не поштујете. И онда ћете говорити како су ето Србију поцепали масони, као су Американци, како су ови како су они. Неће они. Ми ћемо. Ми ћемо поцепати ту Србију која нас гази. А како очекивати да те русофили, клеро-националисти поштују када је њима светац Стефан Немања који је протерао и побио све људе који су веровали другачије од њега? Извршио је геноцид над Богумилима. Од самог старта они не поштују никога. Они хоће да градом буде само ћирилица, да нема Параде Поноса, да нема џамија, да све буде подређено њима. Они хоће да обликују туђу децу, хоће да им наметну веронауку, хоће да им наметну ћирилицу, а за своју децу знају да кажу "нећу да моје дете гледа Параду Поноса". Њихово дете и да не види другачије људе, сви другачији да се понабијају по кућама, али зато они да обликују туђу децу. Ако прође тај накарадни закон о ћирилици, и почне дискирминација, ја се селим у Војводину и моја животна мисија ће бити заступање става "Војводина Република". Да се ми толерантни и слободноумни одвојимо, а ви у БГ пашалуку прогласите православну џамахирију, уведите да је ћирилица обавезно писмо, уведите обавезну веронауку, дајте Русији базу у Нишу и живите у средњем веку, будите најзаосталија тачка Европе.Србија треба да схвати да Србија није само православно-ћириличарска групација људи. Србија су и милиони католика, муслимана, атеиста , агностика, милиони људи који пису латиницом. Србија треба да равноправно третира ОБА писма, и да сваком физичком и правном лицу омогући СЛОБОДУ да користи своје писмо БЕЗ дискриминације било какве. Ми који писемо латиницом, ми смо РЕАЛНОСТ, свиђало се теби или не. Држава има два избора, да прихвати реалност и то поштује и равноправно третира све своје грађане и омогући им слодобу, или да покуша да писмо једне групе људи наметне другој групи, да ствара разноразне подмукле притиске, да врши дискриминацију и да тиме у себи самој ствара нове непријатеље који ће ју мрзети и једва чекати да се сруши та тамница Србија! И за крај још једна фора затуцаних људи. Они хоће своје да наметну свима и понашају се као да други не постоје. Када им се каже да другачији људи то не прихватају, они њима кажу да ето ако им се не свиђа треба да напусте Србију. Толико су бахати и безобразни. Били би у праву када бисмо ми били гости у Србији. Али Србија је заједничка! Као заједнички стан. Муж не може да каже жени да напусти ЗАЈЕДНИЧКИ стан ако јој се нешто не свиђа. Тада се лепо стан подели, као што ћемо и ми Србију да поделимо уколико бахаћење клеронационалсита се настави! Позивамо такође и омладину да уколико им се забране ноћни изласци, изађу на улице, да седе у парковима и да их руинирају, да шарају фасаде, да покажу да постоји урбана герила која неће дозволити затуцаној држави да нам уводи школске униформе, да нам забрањује кретање, да нам укида латиницу! Таквима и да вратиш Косово, не би знали шта са њим да раде, јер они би хтели Косово без људи (Албанаца). Не знају и неће да поштују и третирају равноправно другачије од себе. За њих Србија то су само они, зато се таква Србија распада и распадаће се!
ЖИВЕЛА УРБАНА ГЕРИЛА!

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Поруке: 1028
Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Контакт:

Re: ЗАШТО СМО ИШАРАЛИ СПОМЕНИК РУСКОМ ЦАРУ РОМАНОВУ, ГРАДСКУ УПРАВУ, ПРАВНИ ФАКУЛТЕТ...?

#2 Порука од Дејан_Свитац » 29 Јун 2017, 23:54

Нисам могао све да читам, јер је текст већ виђен. Представљају се да их има неколико милиона, а у суштини ради се о малој групи која следи идеје Ненада Чанка. Све ово су његове речи: русофили, клеро-националисти, секуларна држава, те мржња Православља. Ако мало боље погледате они ни у једној реченици не анализирају њихову прелепу латиницу и то од када је она српско писмо, али зато све знају о ћирилици и њеном настанку. Она је толико старомодна да подсећа на Среди век, али је зато златно доба оно за време Великог рата и насилно наметање њихове прелепе латинице и усташка забрана за време Другог светског рата је хумано. Различите параде и шетње поређују са културном баштином, а ја на овом форуму не видох баш да смо се ми, као "клеро-националисти" и "русофили" бавили некаквим парадама, људским правима, опредељењима и западом. Ипак, они не могу без тог запада, призивају га, носталгични су према њему, па су и почели да се понашају као наше комшије које путоказну сигнализацију шарају свуда где се појави ћирилица, то ђаволско писмо, како га у Ватикану назваше. То им није доста па прелазе и на споменике. Још мало ће кренути и крштенице и личне карте да нам преправљају, јер то су видели од њихових пријатеља са запада. Што се тиче пријатеља, они уопште не морају да ломе ћириличке табле. Нека позову браћу по писму из Србије, да им то бесплатно и са задовољством ураде. То је метод Павелићевих наследника: прву генерацију на силу мењај, друга ће прихватити сама, а трећа ће се за њихову идеју и борити. "Не прљај руке, кад имаш поданике који ће то уместо тебе радити."

Дарко Бабић
Стара кука

Re: ЗАШТО СМО ИШАРАЛИ СПОМЕНИК РУСКОМ ЦАРУ РОМАНОВУ, ГРАДСКУ УПРАВУ, ПРАВНИ ФАКУЛТЕТ...?

#3 Порука од Дарко Бабић » 03 Јул 2017, 20:50

Што је проблем имати два писма?

После вишегодишњег ламента над „злехудом судбином“ и готово нестанком ћирилице оличена неретко у агресивном комуницирању и прецртавању латиничних натписа, појавила је и реакција у виду бранилаца латиничног писма, назовимо их латиничара.

http://www.danas.rs/kolumnisti/kolumnis ... _id=350079

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Поруке: 1028
Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Контакт:

#4 Порука од Дејан_Свитац » 04 Јул 2017, 14:25

Да не цитирам делове текста, али поприлично је бесмислен и пун негативних ствари, али и неистина о ћирилици и о људима који се залажу за њу. Аутор текста у једном делу пореди два писма са Дунавом и Савом или са Авалом и Космајем и притом прави поређење које нема никаквог смисла нити везе са садашњом ситуацијом двоазбучја у Србији. Кад је већ споменуо Авалу, аутор је могао да напише чланак о томе како је краљ Александар под велом тајне срушио средњовековни српски град Жрнов и на исто место саградио масонски споменик Незнаном јунаку (када би уопште знао за ово). Зашто са овим не пореди стање језика и писма у Србији, јер шта је друго ћирилица претрпела од када је гајевица наметнута, него ли исто оно што је Жрнов на рачун "незнаног јунака"? И једно и друго су рушени (Жрнов до темеља), те је очекивано да се исто догоди и са српским писмом ако га неко не заштити. Ову причу о "прецртавачима ћирилице" су смишљено "избацили" појединци и групе којима не одговара борба за српско писмо, како би оправдале употребу латинице и непостојање жеље да икада напишу иједно ћириличко слово.

Дарко Бабић
Стара кука

#5 Порука од Дарко Бабић » 06 Јул 2017, 11:28

Ћирилица као одређење према српству и Србији илити одговор необавештенима типа новинар Пеђа Поповић
cirilica-beograd.rs/насловна/ћирилица-као-одређење-према-српству-и-србији-илити-одговор-необавештенима-типа-новинар-пеђа-поповић

Опет се из непознатих разлога потеже ISO 639. Све остало је на месту.

Пошаљи Одговор