Сектор власти - Извршна

Порука
Аутору
Дарко Бабић
Стара кука
Поруке: 1312
Придружен: 13 Јан 2011, 09:37

Сектор власти - Извршна

#1 Порука од Дарко Бабић » 17 Апр 2013, 10:30

У прилогу поруке се налази посланичко питање које за циљ има да Законодавна власт изврши притисак на Извршну власт како се не би наставило са уништавањем државотворног индетитета који се заснива на начелу језика и писма (чл. 10. Устава).
Немате потребне дозволе да прегледате прилоге у овој поруци.

Корисников грб
Љуба
Напредни члан
Поруке: 30
Придружен: 03 Апр 2011, 12:34

RE: Сектор власти - Извршна

#2 Порука од Љуба » 08 Мај 2013, 14:59

Одлука СО Житорађа, потписник и залагао се за доношење препоруке Марко С. Миленковић.
И образложење, које се не објављује.
Последње учитавање од Љуба дана 08 Мај 2013, 15:02, учитано 1 пут укупно.
Српски је правилно, али је србски исправно. Како ја могу бити Србин, а деца Српчићи? Не могу. Србчићи су бре.

Дарко Бабић
Стара кука

#3 Порука од Дарко Бабић » 14 Мај 2013, 09:10

Добро је да се састављају овакви документи, али треба рећи да они још увек нису добро састављени. Подржавам!

Да сам ја директор било ког јавног предузећа не бих поштовао ову препоруку због тога што је лоше написана. Дакле, не треба очекивати било какав напредак.
Последње учитавање од Дарко Бабић дана 14 Мај 2013, 10:55, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
Љуба
Напредни члан

#4 Порука од Љуба » 14 Мај 2013, 22:03

Дарко, ајде предложи лепо и правилно написану и нека усвоји нека општина.
Поздрав
Српски је правилно, али је србски исправно. Како ја могу бити Србин, а деца Српчићи? Не могу. Србчићи су бре.

Дарко Бабић
Стара кука

#5 Порука од Дарко Бабић » 15 Мај 2013, 08:45

У прилогу поруке се налази документ којим се објашњава како је могуће употребљавати ћирилицу, а како латиницу.

Да ли ће овакав документ усвојити нека општина не зависи од мене.

У овом документу се морају наћи цитати из Правописа српског језика 2010. у коме се наводи да је ћирилица основно српско писмо. После овога не бих више ништа додавао.
Последње учитавање од Дарко Бабић дана 15 Мај 2013, 08:49, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
Љуба
Напредни члан

#6 Порука од Љуба » 30 Нов 2014, 22:32

Из Јагодине

Љубиша
Стара кука
Поруке: 2031
Придружен: 13 Јан 2011, 13:29

Сектор власти - Извршна

#7 Порука од Љубиша » 07 Дец 2014, 22:09

Љуба пише: Из Јагодине
Одлично!
Потребни су нам такви примери и такви пратећи документи.
Последње учитавање од Љубиша дана 07 Дец 2014, 22:10, учитано 1 пут укупно.
10 векова ћирилице.

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Поруке: 1152
Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Контакт:

#8 Порука од Дејан_Свитац » 08 Дец 2014, 22:15

Добру идеју ми даде овај случај са топланом, те послах одмах писмо јавном комуналном предузећу "Грејање" из Панчева:

"Да ли знате да сте у обавези да корисницима услуга шаљете рачуне који су на српском језику и ћириличном писму?
Грађанин Панчева и ваш уредни платиша"

Одговор је стигао релативно брзо:

"Поштовани,

ЈКП "Грејање" је управо у процесу израде и инсталирања новог програма за обрачун и штампање рачуна, и предвиђено је да се нови рачуни штампају на ћирилици. У сваком случају, хвала на сугестији.
Поздрав"
Последње учитавање од Љубиша дана 08 Дец 2014, 22:55, учитано 1 пут укупно.
„Српска латиница“ – зубна протеза после насилно избијених здравих зуба!

Љубиша
Стара кука
Поруке: 2031
Придружен: 13 Јан 2011, 13:29

Добар и лош пример

#9 Порука од Љубиша » 08 Дец 2014, 23:02

Дејан_Свитац пише: Добру идеју ми даде овај случај са топланом, те послах одмах писмо јавном комуналном предузећу "Грејање" из Панчева:
"Да ли знате да сте у обавези да корисницима услуга шаљете рачуне који су на српском језику и ћириличном писму? Грађанин Панчева и ваш уредни платиша"
Одговор је стигао релативно брзо:
"Поштовани, ЈКП "Грејање" је управо у процесу израде и инсталирања новог програма за обрачун и штампање рачуна, и предвиђено је да се нови рачуни штампају на ћирилици. У сваком случају, хвала на сугестији. Поздрав"

Одлично, то је то!
Што је више таквих примера, то ће више они постајати примери за друге, нове примере.

С друге стране, има и оних који лажно обећавају, па треба проверити после извесног времена да ли су урадили оно што су рекли да хоће.
Тако је мени пре неколико година управник "Музеја Николе Тесле" у Београду одговорио богзнакако љубазно и охрабрујуће да ће његов сајт бити пребачен у ћирилицу, али је то до данашњег дана остало празна прича. Ево га, исти какав је и био: http://www.tesla-museum.org/
А Музеј је државна институција, зар не?
Последње учитавање од Љубиша дана 08 Дец 2014, 23:04, учитано 1 пут укупно.
10 векова ћирилице.

Пошаљи Одговор