Критике

Пошаљи Одговор
Порука
Аутору
Бане
Напредни члан
Поруке: 114
Придружен: 15 Сеп 2012, 19:28

Критике

#1 Порука од Бане » 19 Феб 2013, 13:24

Добар дан.
Обзиром да нема отворене теме за критиковање (моја специјалност, хахаха) ја овде постављам моју критику, а препуштам уреднику форума да промени ситуацију и отвори рубрику "КРИТИКЕ" као што је најављено у наслову на првој страници.
Ради се о томе да сам заборавио лозинку за улаз па сам тражио добијање нове лозинке. Критика се моја састоји у томе пто је е-писмо имало наслов непотребно написан латиницом:
De : Форум Српска ћирилица <cpncka@gmail.com>
À : brmahoo@yahoo.fr
Envoyé le : Mardi 19 février 2013 12h16
Objet : Nova lozinka na Форум Српска ћирилица

Бане,

Ваша лозинка на Форум Српска ћирилица је васпостављена.
- - -
По мом мишљењу је такво коришћење латинице срамотно за овај простор, па је моје неразумевање огромно. Позивам вас дакле да то промените.
Срдачно вас поздрављам.

Љубиша
Стара кука
Поруке: 1963
Придружен: 13 Јан 2011, 13:29

RE: КРИТИКА

#2 Порука од Љубиша » 19 Феб 2013, 16:57

Бане пише: Ради се о томе да сам заборавио лозинку за улаз па сам тражио добијање нове лозинке. Критика се моја састоји у томе пто је е-писмо имало наслов непотребно написан латиницом:
De : Форум Српска ћирилица <cpncka@gmail.com>
À : brmahoo@yahoo.fr
Envoyé le : Mardi 19 février 2013 12h16
Objet : Nova lozinka na Форум Српска ћирилица
Критика је умесна и хвала ти за њу.

Не знам како је дошло до тога, ја се не разумем у техничке појединости рада форума. То ради наш главни технички уредник, вероватно му је промакла нека ситница у подешавању.

Надам се да ће то успети да среди кад стигне, јер, колико знам, тренутно је заузет важним животним пословима.

Уз мало стрпљења, очекујем да ово буде у догледно време урађено.
Последње учитавање од Љубиша дана 19 Феб 2013, 16:58, учитано 1 пут укупно.
10 векова ћирилице.

Корисников грб
root
Напредни члан
Поруке: 184
Придружен: 12 Јан 2011, 22:38
Место: Град на Врбасу

RE: Похвале

#3 Порука од root » 22 Феб 2013, 11:31

Бане, није до нас, ми користимо бесплатна рјешења за сајт и форум. Први је на Џумла!, а други је МајБеБе, пошто превод форумског софтвера на српски језик раде волонтери, грешка је није намјерно постављена.
Управо сам освјежио превод, и оставио поруку преводиоцима да и они исправе недостатке.
http://community.mybb.com/thread-24960- ... ht=serbian
Није свеједно, ћирилицом!

Бане
Напредни члан

RE: Критике

#4 Порука од Бане » 18 Сеп 2013, 14:19

Као што рекох, добронамерна и конструктивна критика је моја специјалност, па се опет јављам са истим намерама.

Било би значајно да се промени на форуму израз "ЗАДЊА порука" у "ПОСЛЕДЊА порука". То стоји у свакој рубрици са десне стране и излуђујеме да морам да кликнем на такву једну будалаштину. Обзиром да не постоји предња порука, неправилно је написати "задња", па би таква промена додатно кредибилизовала нашу општу борбу за квалитетно очување српског језика.

Поздрав

Корисников грб
Дејан_Свитац
Ветеран
Поруке: 914
Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Контакт:

#5 Порука од Дејан_Свитац » 09 Јан 2014, 20:32

Ова тема са критикама је добра и требало би често критиковати све што нам смета. Једна критика Банету, добронамерна- разговарао сам са неким лингвистима, навешћу Драгољуба Збиљића као једног од њих и сви су ми потврдили да се правилно каже ''с обзиром'', а не ''обзиром''. Иначе, био сам у недоумици, јер у скорије време све чешће чујем ''обзиром''.
„Српска латиница“ – зубна протеза после насилно избијених здравих зуба!

Бане
Напредни члан

#6 Порука од Бане » 18 Јан 2014, 11:04

И "излуђујеме" се пише раздвојено па се овом приликом извињавам на тим грешкама које желим да поправим временом, а надам се да ће се и уредник форума потрудити да поправи грешку коју сам споменуо и која ми делује посебно накарадна у односу на српски језик. Истовремено, та грешка (задње-последње) је прилично раширена у нашем народу, вероватно исто онолико колико и латинично писмо.

Љубиша
Стара кука
Поруке: 1963
Придружен: 13 Јан 2011, 13:29

Могућности

#7 Порука од Љубиша » 18 Јан 2014, 11:57

У објављеним прилозима се могу (накнадно) вршити измене, па тако и исправити уочене грешке, на следећи начин: притисне се доле десно на "Учитај", а онда изабере "Брзо учитавање". Исправи се шта се жели и онда притисне: "Прихвати измене".

Ја то редовно радим јер брзо пишем и правим доста грешака; и кад пожелим да нешто додам, друкчије кажем, или избришем.

Природа писања и однос према грешкама у савременим медијима, због потпуно друкчије технологије, изменили су се у односу на прошлост због знатно већег обима и знатно мање трајности записаног. Просечан човек који користи интернет данас за једну годину (можда и за један месец!) вероватно напише више него просечан човек за цео свој век пре ере интернета и мобилне телефоније.
То је свуда тако сада.

Ако се притисне "Пуно учитавање", могу се мењати и наслов, слова и још понешто.
Последње учитавање од Љубиша дана 18 Јан 2014, 16:28, учитано 1 пут укупно.
10 векова ћирилице.

Бане
Напредни члан

#8 Порука од Бане » 18 Јан 2014, 12:41

Бане пише: И "излуђујеме" се пише раздвојено па се овом приликом извињавам на тим грешкама које желим да поправим временом, а надам се да ће се и уредник форума потрудити да поправи грешку коју сам споменуо и која ми делује посебно накарадна у односу на српски језик. Истовремено, та грешка (задње-последње) је прилично раширена у нашем народу, вероватно исто онолико колико и латинично писмо.

Тек сад приметих да је уредник овог форума добронамерно прихватио моју критику и позитивно урадио промену. С обзиром да се ја прикачим на форум путем везе "погледај нове поруке" и да је ту и даље присутно "задња порука", ја сам данас поновио моју критику, али сам увидео и добру промену на осталим деловима интернет простора што желим да похвалим. А ред је и да се захвалим! :)
Остаје ипак да та промена није спроведена 100% па срдачно позивам уредника да је спроведе до краја.
Последње учитавање од Бане дана 18 Јан 2014, 12:42, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
yo-wan
Почетник
Поруке: 15
Придружен: 11 Јан 2019, 22:02
Место: Грделица
Контакт:

Re: Критике

#9 Порука од yo-wan » 12 Јан 2019, 02:08

Сматрам да није требало одвајати ова два подфорума "Похвале" и "Критике", то је могло у један кош, јер и похвале су критике. Но добро, то је периферна ствар. Оно што желим рећи је то да сам сасвим случајно наишао на форум, а иначе пратим подоста форума сличног садржаја (не бих да ме блокирате збој несвесног рекламирања). Иако сам нови члан на овим страницама, нисам нов на интернету.
Оно што ме овде помало чуди је то што форум има изузетно мали број тема и објава у односу на број чланова.
Иначе, оно што има на форуму, садржајно је и солидно издељено по фасциклама... Очекивао сам да нађем фасциклу "Представи се" или слично, која је скоро "обавезна" на неким другим форумима, али овде је очигледно одсутна.
И сам сам љубитељ писане речи те се надам уредној сарадњи.
Ја сам за монархију, другарице и другови!

Корисников грб
Дејан_Свитац
Ветеран
Поруке: 914
Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Контакт:

Мало друштво

#10 Порука од Дејан_Свитац » 12 Јан 2019, 02:44

Готово да се са свим горе написаним слажем, међутим једна мала исправка - да Вас не завара број регистрованих корисника који је изузетно велики. Ради се највероватније о корисничким налозима који су или "ботови" или су регистровани ради интерне комуникације одређене групе људи. Било је и оних који су се рекламирали, али смо их успешно удаљили. Дакле, закључујем потпуно супротно - на форуму има огроман број тема и објава у односу на број активних корисника, који у последњих годину-две не прелазе три.

Пошаљи Одговор