Форум

Порука
Аутору
Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Поруке: 1056
Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Контакт:

У вези прекида рада форума

#101 Порука од Дејан_Свитац » 26 Феб 2019, 09:30

Захваљујем се господину Љубиши на брзој реакцији и уложеним напорима да форум поново проради. Надам се да више нећемо имати оваквих проблема и да ће форум несметано функционисати. Признајем да сам помало страховао да се нешто не поремети у раду. Ипак је ово најбоље место на интернету које се бави заштитом српског писма.

Љубиша
Стара кука
Поруке: 2001
Придружен: 13 Јан 2011, 13:29

Питање приступа уређивачком делу

#102 Порука од Љубиша » 27 Феб 2019, 21:48

Да, неко време ће сајт и форум радити без проблема, надам се да ће то бити која година.
Треба нам неко ко се разуме у верзије ПХП-а, треба подесити сервер на одговарајућу верзију, како сам схватио. Изгубили смо везу с човеком који је нам је то радио у почетку, тако да смо препуштени себи. То, мислим, не би било тешко урадити према упутству које сам добио, али, остали смо без приступа административном делу јер не знам потребне шифре.

Дарко Бабић
Стара кука
Поруке: 1272
Придружен: 13 Јан 2011, 09:37

Re: Форум

#103 Порука од Дарко Бабић » 01 Мар 2019, 13:42

Љубиша, мислим да ја имам администраторски приступ на форуму.

Будимир има root приступ на форуму, а његову адресу е-поште имамо.

Љубиша
Стара кука

#104 Порука од Љубиша » 01 Мар 2019, 23:08

Дарко Бабић пише:Љубиша, мислим да ја имам администраторски приступ на форуму.
Будимир има root приступ на форуму, а његову адресу е-поште имамо.

Буди сам писао на две адресе које имам, и није ми одговорио. Он је поставио наш сајт на сервер.

Ако имаш приступ, кажи ми како се приступа, пошаљи ми шифру, и слично. Ја имам приступ уређивању за форум, али не и за сајт. Не искључујем у потпуности могућност да сам некад имао и за сајт, али сам заборавио, ослонио сам се био на Буду.

Ако желиш, могу да ти пошаљем два писма из ДримВеба која сам добио у вези с променом ПХП-а за сајт.

Дарко Бабић
Стара кука
Поруке: 1272
Придружен: 13 Јан 2011, 09:37

#105 Порука од Дарко Бабић » 02 Мар 2019, 13:09

Исто и ја имам приступ уређивању форума, али не и за сајт.

Будимирова адреса са форума је будимир@гмаил.цом.
Последње учитавање од Дарко Бабић дана 02 Мар 2019, 22:44, учитано 1 пут укупно.

Љубиша
Стара кука

#106 Порука од Љубиша » 02 Мар 2019, 19:01

Дарко Бабић пише:Исто и ја имам приступ уређивању форума, али не и за сајт.
Будимирова адреса са форума је budimir@gmail.com.
На ту адресу сам му и писао.

Корисников грб
root
Напредни члан
Поруке: 185
Придружен: 12 Јан 2011, 22:38
Место: Град на Врбасу

#107 Порука од root » 06 Мар 2019, 10:47

Поздрав свима,

Сад сам видио поруке на "gtalk" није ми нико имејл послао, нажалост не стижем се посветити техничко-технолошким достигнућима већ неко вријеме, радим у струци (два дома за старија лица по 4 сата) па сам свакодневно на релацији Бањалука -Прњавор (око 120 километара путујем),а скоро ми се родио и син Александар, па што би рекли "ниђе ме нема".

Љубиша Ви имате податке (ја их користим са имејла који сте ми послали 2012. године), оно што ја могу урадити сутра у вечерњим сатима јесте ажурирање форумског програма и могу подесити пхп на посљедњу верзију. Није то ништа страшно, биће сређено.

Још једном ако нешто треба, пошаљите ми имејл или поруку на Вибер, и можемо реаговати одмах,а поруке преко "џи тока" не добијам на телефон јер мој телефон није толико модеран (читај имам крш који једва и ради :)) да их могу објединити.

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Поруке: 1056
Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Контакт:

Поздрав Рут

#108 Порука од Дејан_Свитац » 06 Мар 2019, 16:29

Нека је жив и здрав Александар! И ја сам прошле године постао тата (по други пут), а девојчица се зове Александра!

Љубиша
Стара кука

#109 Порука од Љубиша » 06 Мар 2019, 23:06

root пише:Поздрав свима,
Сад сам видио поруке на "gtalk" није ми нико имејл послао, нажалост не стижем се посветити техничко-технолошким достигнућима већ неко вријеме, радим у струци (два дома за старија лица по 4 сата) па сам свакодневно на релацији Бањалука -Прњавор (око 120 километара путујем),а скоро ми се родио и син Александар, па што би рекли "ниђе ме нема".
Љубиша Ви имате податке (ја их користим са имејла који сте ми послали 2012. године), оно што ја могу урадити сутра у вечерњим сатима јесте ажурирање форумског програма и могу подесити пхп на посљедњу верзију. Није то ништа страшно, биће сређено.
Још једном ако нешто треба, пошаљите ми имејл или поруку на Вибер, и можемо реаговати одмах,а поруке преко "џи тока" не добијам на телефон јер мој телефон није толико модеран (читај имам крш који једва и ради :)) да их могу објединити.
Пре свега, да ти честитам рођење сина, истовремено и Дејану рођење ћерке, нека су деца жива и здрава, нема лепше вести од таквих! Свега ће бити кад има деце, верујте ми да у овим годинама то добро знам.

Драго ми је да си се јавио, ја сам ти писао на адресу на коју сам и ти пре писао, али, то више није важно. (ево када сам ти последњи пут писао, избрисао сам први део адреса):
од: ЉВ Ј < ...guesss@gmail.com>
коме: Miroslav Budimir < ...mir@gmail.com>
датум: 21.02.2019. 21:59
наслов: Српска ћирилица
послато преко: gmail.com

Ја сам пословично слаб у организацији и памћењу, па, ето, заборавио сам и на то. Нисам сигуран да могу да пронађем ту поруку с потребним подацима, кажу ми да је рачунар који сада користим баш из те године, па је она можда отишла са старим рачунаром (и претходним програмом за пошту) у пропаст. Молим те, зато, проследи ми ту стару поруку с тим подацима, да их (опет) имам!

То и треба урадити, ево шта су ми написали из ДримВеба у последњој поруци:

Poštovani,
Sada smo postavili verziju 5.6 PHP-a u Vašem hosting nalogu, i sajt српскаћирилица.орг.срб se otvara ispravno.
Imajte u vidu da je svakako preporuka da u bližoj budućnosti sajt i svi njegovi elementi budu kompatibilni sa PHP verzijom 7.2 jer je verzija 5.6 već zastarela, a kroz nekoliko godina će biti i ukinuta, pa bi bilo dobro da planirate angažovanje tehničkog lica koje bi preduzelo neophodne korake po tom pitanju.
Pozdrav, Dream Technologies Group doo

Још једном, хвала ти много што си се јавио!

Корисников грб
root
Напредни члан
Поруке: 185
Придружен: 12 Јан 2011, 22:38
Место: Град на Врбасу

#110 Порука од root » 08 Мар 2019, 18:59

Поздрав свима,

Освјежио сам форумски профрам на најновију верзију, оно што је добро да смо прешли на новију верзију пхп (7,2), а оно што није добро су мањкавости. Стара тема (изглед форума) није подржана, тражио сам постоје неке бета верзија које се и даље развијају и ова је сад најсличнија претходној. Није добро да и превод на српски језик је непотпун. Оно што вас молим да укажете на грешке које уочите да их у ходу исправљамо.

Чим ухватим времена посветићу се да исправим лого са нашим старим.

Пошаљи Одговор