Форум

Порука
Аутору
Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Поруке: 1430
Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Контакт:

Дримвеб

#191 Порука од Дејан_Свитац » 11 Мар 2021, 16:41

Да, ево видим да и Дримвеб нуди у основном пакету једну базу података. Тек у стандард нуди 5, као и Адриахост. Ја сам на свом сајту, у "cPanelu" инсталирао WordPress и ту ми је блог. Кад сам хтео да инсталирам неку од платформи за форум, видео сам да сам искористио једну базу података, тако да су ми изашли у сусрет и поклонили још једну базу података. Такође и овде, уколико је СЋ узела основни пакет у Дримвебу, засигурно је искоришћеност база података 100%, тј. 1/1. Уколико сада хоћете нову базу података, потребно је или доплатити стандард верзију и добити још 5 база или обрисати комплетан форум и створити место за нови форум.

Дарко Бабић
Стара кука
Поруке: 1591
Придружен: 13 Јан 2011, 09:37

Re: Форум

#192 Порука од Дарко Бабић » 11 Мар 2021, 21:13

Колико ме сећање служи овај сајт исто користи Вордпрес или неку другу сличну CMS платформу. По овој причи испада да је Дримвеб исто поклонио СЋ још једну базу података. Мало ми је чудна прича да сви провајдери поклањају услуге које се плаћају.

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Контакт:

Врло једноставно

#193 Порука од Дејан_Свитац » 11 Мар 2021, 23:23

"Poštovani,
U našoj ponudi označeno je da je Basic paket za 1 sajt i u uporednoj tabeli stoji da Basic paket ima 1 bazu podataka: https://adriahost.rs/hosting/
Slike u prilogu.
Broj baza podataka nije povezan sa nadogradnjom PHP-a već sa brojem baza koje ćete koristiti. Jedan sajt koristi jednu bazu, dva sajta koriste dve baze.
U vašem primeru, vi ne vršite nadogradnju postojećeg PHP sajta (WordPress), već dodajete novi sajt u zasebnom folderu koji po načinu izrade podrazumeva korišćenje dodatne zasebne baze.
Bez obzira na to, da ne biste bili nezadovoljni želimo da vam poklonimo dodatnu bazu kako biste ostvarili započeto.
Da li vam to odgovara?
Srdačan pozdrav,

Ivan Blagojević
Happiness Manager"

Прича није чудна, а објаснићу ти и због чега. Провајдери имају једноставну политику - почетник си, хоћеш да направиш сајт који ће да буде у форми блога, интернет продаје или слично, они ти дају најосновнији пакет. Ко хоће више база података, сматра се корисником који има озбиљне послове на интернету,вероватно и зарађује или је реч о фирми, те провајдер нуди пакет са више могућности. На нас који смо "средина" - хтели бисмо да направимо неки блогић, али да имамо и форум, они гледају овако - ти их питаш, као што сам ја и они направе процену и кажу: "У реду, понудићемо му гратис, нећемо да пропаднемо." Виде да си развио основни сајт на неки ниво и чим тражиш додатну базу подразумева се да ти је стало до ње и да ћеш да је развијаш." Наизглед, они су изгубили 5000 динара, међутим испостави се да власник приликом следећег плаћања домена, не жели да одустане од те базе, јер је већ развио на одређен ниво и онда ти наплате у склопу следећег рачуна. Не мали број се наредни пут одлучи за много већи пакет, јер у међувремену, уз помоћ те једне базе података развије посао и крене да зарађује од сајта.
Ја не знам који пакет је СЋ узела када се правио овај сајт, али ти ја изнесох пример чији сам лични сведок.

Дарко Бабић
Стара кука
Поруке: 1591
Придружен: 13 Јан 2011, 09:37

Re: Форум

#194 Порука од Дарко Бабић » 12 Мар 2021, 23:41

Уколико прича није чудна онда да тражимо да нам поклоне још једну базу података. Шта има везе?!

Ми тек треба да сазнамо који су подаци везани за само интернет одредиште СЋ. Колико меморијског простора заузимамо, који програм и издање користимо за сам сајт итд.

Према овом извештају ми користимо три сервера рнидс.срб/sites/default/files/whois_pdf/whois_српскаћирилица_орг.срб_1615585313.pdf.

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Контакт:

Форум

#195 Порука од Дејан_Свитац » 13 Мар 2021, 14:20

Што би била чудна, па не даје ти он паре из свог џепа, него у подешавањима за твој кориснички панел учини ти доступном још једну базу.

Пошаљи Одговор