Ћирилица се пише срцем!

Дискусије о ћирилици

Сва времена су у UTC+02:00

Пошаљи нову тему  Одговори на тему  [ 733 порука ]  Иди на страницу Претходни 170 71 72 73 74 Следећа
Аутору Порука
 Наслов поруке: Албанија
ПорукаПослато: 23 Окт 2018, 22:36 
Није на вези
Ветеран
Корисников грб

Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Поруке: 802
Читао сам да велики број топонима на северу Албаније, у свом корену имају српску реч.

Врх
 Наслов поруке: Држава без система
ПорукаПослато: 27 Окт 2018, 21:26 
Није на вези
Стара кука

Придружен: 13 Јан 2011, 13:29
Поруке: 1934
Сајт Коморе јавних извршитеља Србије је на државном српском језику:

http://www.komoraizvrsitelja.rs/

а сајт Коморе јавних бележника није, иако су у тој комори претежно правници, а на сајту стоји исти Грб Србије као и на горе наведеном:

http://beleznik.org/index.php/sr/

Иначе, службени српски језик, лично сам се у то уверио последњих месеци и недеља, у држави Србији се доследно не поштује ни од стране многих адвоката, нити од стране Јавног тужилаштва Србије, ни у судовима, ни од стране судија, ни у Пореској управи града Београда ...

Врх
 Наслов поруке: Златне одбојкашице
ПорукаПослато: 28 Окт 2018, 01:53 
Није на вези
Ветеран
Корисников грб

Слика

Наше одбојкашице пажљиво су водиле белешке и уписивале резултате одиграних утакмица - на ћирилици!

Врх
 Наслов поруке: Зајечарска пивара
ПорукаПослато: 28 Окт 2018, 01:57 
Није на вези
Ветеран
Корисников грб

А из зајечарске пиваре настављају да негују српско писмо. Радње које одлуче да прихвате да им из пиваре поставе светлеће рекламе са натписом, добијају исти на ћирилици.

Слика

Слика

Врх
 Наслов поруке: Напредак
ПорукаПослато: 28 Окт 2018, 14:32 
Није на вези
Стара кука

Придружен: 13 Јан 2011, 13:29
Поруке: 1934
Видео сам јуче у Војном музеју на Београдској тврђави да су замењене све табле с подацима о оружју на отвореном (топови, тенкови). Сада су на српском и енглеском или руском језику, што на старим није био случај. То је још један пример добре језичке праксе.

Објавио сам неколико слика на страници Српске ћирилице на Фејсбуку с још десетинама других.

Слика

Слика

Врх
 Наслов поруке: Студент против радника
ПорукаПослато: 09 Нов 2018, 21:17 
Није на вези
Ветеран
Корисников грб

ХИТ НА ИНТЕРНЕТУ: Порука паркинг сервиса која је одушевила све (ФОТО)
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/za ... a-sve-FOTO
Shared via Večernje Novosti Android app

Погледајте фотографију - студент би требало да добије факултетску диплому, а не пише српским писмом, а радник паркинг сервиса, мученик, зна само ћирилицу!

Врх
 Наслов поруке: ВИП интарифа
ПорукаПослато: 11 Нов 2018, 20:06 
Није на вези
Ветеран
Корисников грб

Слика

Изгледа да ВИП хоће да понеку реч испише и на ћирилици. За сада само назив тарифе, а видећемо како ће на даље.

Врх
ПорукаПослато: 18 Нов 2018, 15:29 
Није на вези
Ветеран
Корисников грб

Јутрос сам гледао емисију на ТВ Храм, иначе одлична телевизија у којој се промовишу културне и националне вредности, и у њој је говорио Иван Стратимировић - оснивач удружења Култура ћирилице. Након тога сам посетио њихову интернет страницу и приметио да се ретко ажурира. Послао сам и поруку подршке господину Стратимировићу. Видим да се њихова борба заснива на очувању калиграфије и то све лепо изгледа. Чак сам пронашао на интернету да је господин Стратимировић потомак чувене лозе Стратимировић. Све чешће чујем о удружењима која се у наслову позивају на ћирилицу. Штета што се иста баве српским писмом на малом подручју и нивоу.

Врх
 Наслов поруке: Аман
ПорукаПослато: 19 Нов 2018, 21:40 
Није на вези
Ветеран
Корисников грб

Видех на фејсбук страници нашег удружења, а малочас се уверих и на телевизији, Аман прешао на ћирилицу.

Врх
 Наслов поруке: Колгејт
ПорукаПослато: 20 Нов 2018, 22:43 
Није на вези
Ветеран
Корисников грб

Колгејт не одступа од ћирилице у рекламама. Живо ме занима чија је то политика - странаца који долазе у Србију или наших људи? У сваком случају позитиван пример како би требало да ради свака страна компанија која дође код нас, а и наше фирме би могле да се угледају.
Слика

Слика

Слика

Врх
Приказ порука у последњих:  Поређај по  
Пошаљи нову тему  Одговори на тему  [ 733 порука ]  Иди на страницу Претходни 170 71 72 73 74 Следећа

Сва времена су у UTC+02:00

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: fataciff и 1 гост

Не можете слати нове теме у овај форум
Не можете одговарати на теме у овом форуму
Не можете учитавати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете слати прилоге у овај форум

Скочи на: