Ћирилица се пише срцем!

Дискусије о ћирилици

Сва времена су у UTC+02:00

Пошаљи нову тему  Одговори на тему  [ 413 порука ]  Иди на страницу Претходни 138 39 40 41 42
Аутору Порука
 Наслов поруке: Re: Сведочења
ПорукаПослато: 08 Јун 2018, 17:26 
Није на вези
Напредни члан

Придружен: 21 Нов 2011, 15:53
Поруке: 159
СРПСКИ ТЕЛЕНОР И ЋИРИЛИЦА!

ПРОГРАМЕРИ – ПОПУЛАРИЗАТОРИ ИЛИ ГРОБАРИ ЋИРИЛИЦЕ?

Разговор глувих! Ево ти једно па бирај! За супругу и мене код Теленора сам отворио налог да могу да имам увид у стање са нашим мобилним телефонима. Ево како смо се пријавили, а како је њихов систем то „разумео“! Ово показује како програмери који уређују рачунарске мреже у највећим фирмама својим незнањем, па чак и својим злим намерама читав наш народ држе као таоце, и „објашњавају“ нам како се ми зовемо! Жртва њиховог незнања су читав народ и – ћирилица!

Слика

Слика

Врх
 Наслов поруке: Језик и писма у ЈНА
ПорукаПослато: 23 Окт 2018, 00:51 
Није на вези
Ветеран
Корисников грб

Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Поруке: 802
Већ једном сам писао о употреби језика и писама у ЈНА, а ево шта недавно нађох у Правилу службене преписке из 1980. године, које, наравно више није на снази:
"Службену преписку са органима и организацијама ужих друштвено-политичких заједница, као и са грађанима, команде воде на језику народа Југославије који је у службеној употреби у седишту односног органа или организације, односно пребивалишту грађанина, и то:
    -у Социјалистичкој Републици Босни и Херцеговини - на српскохрватском, односно хрватскосрпском језику ијекавског изговора;
    -у Социјалистичкој Републици Црној Гори - на српскохрватском језику ијекавског изговора;
    -у Социјалистичкој Републици Хрватској - на хрватском или српском језику;
    -у Социјалистичкој Републици Македонији - на македонском језику;
    -у Социјалистичкој Републици Словенији - на [b]словеначком[/b] језику;
    -у Социјалистичкој Републици Србији и социјалистичким покрајинама Косову и Војводини - на српскохрватском језику.
"

Овде се види како је перфидно рађено са циљем скривеног уништавања српског језика. Сви могу своје, само Србија мора заједничко! У пракси је вероватно било много горе. И да, многима је у то време сигурно било неважно што су покрајину називали само "Косово". Ово је пример како се припремао терен за оно што следи.
Један мој колега рече да му нико никада није бранио писмо, али да је он одабрао латиницу, на шта сам му одговорио да је то заблуда и подвала! У његовој глави можда то изгледа тако, али су креатори језичког система врло добро знали како би требало управљати људским мозгом. Убеђивали су људе да равноправност постоји, да је избор могућ, а замка је била у томе што су стално бомбардовали латиницом. Мислим да је један од приоритетних задатака било коришћење латинице када год и где год се могло. Знало се да ће испран људски мозак морати да прати те сигнале. У случају "побуне" коришћене су мере "мирне" забране ћирилице.

Врх
ПорукаПослато: 29 Нов 2018, 23:40 
Није на вези
Ветеран
Корисников грб

Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Поруке: 802
Слика

Овако је Управа града Београда обавестила своје грађане 1918. године. Овај и сваки други, сличан документ доказ је да је гајевица не само туђа, већ и окупаторска и то се мора објаснити свима који је својатају.

Врх
Приказ порука у последњих:  Поређај по  
Пошаљи нову тему  Одговори на тему  [ 413 порука ]  Иди на страницу Претходни 138 39 40 41 42

Сва времена су у UTC+02:00

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост

Не можете слати нове теме у овај форум
Не можете одговарати на теме у овом форуму
Не можете учитавати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете слати прилоге у овај форум

Скочи на: