Ћирилица се пише срцем!

Дискусије о ћирилици

Сва времена су у UTC+02:00

Пошаљи нову тему  Одговори на тему  [ 12 порука ]  Иди на страницу Претходни 1 2
Аутору Порука
ПорукаПослато: 30 Нов 2014, 22:28 
Није на вези
Напредни члан
Корисников грб

Придружен: 03 Апр 2011, 12:34
Поруке: 30
Има случај у Јагодини када је корисник услуга неког ЈКП-а тражио информацију на основу ког закона или прописа је њима забрањено да користе ћирилицу. На име тога (између осталог) им је од стране Заштитника грађана наложено да користе ћирилицу.
Нисам сигуран да је Теленор у праву за службену употребу. На основу закона на који се они позивају је тако, али је њима РАТЕЛ поверио (дао лиценцу) за обављање послова (каквих све), може се видети на интернет страници http://registar.ratel.rs/cyr/. Дакле, може се рећи да они обављају послове поверене им од стране државног органа.
Ту је и њихово признање да не примењују одредбе закона те њихов посао није службен, те сматрам да онда ни њихови рачуни нису службени, па онда ни обавезујући за плаћање.

Врх
ПорукаПослато: 21 Феб 2015, 17:55 
Није на вези
Ветеран
Корисников грб

Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Поруке: 552
Дејан_Свитац пише:
Током једног одмора у мом родном крају, возио сам се аутобусом Јединство Врање (сада већ Кавим Врање). Том приликом сам хтео да узмем дневну карту уз помоћ које је могуће возити се неограничено у току дана. Приликом куповине карте (код возача) исти ми је саопштио да је потребно да дам личну карту. Заћутао сам 3-4 секунде и рекао му да не желим, јер он није овлашћен да узме такав документ, нити сам ја дужан да дам. На питање шта ће му моја лична карта, одговорио је како број ЛК уноси у систем, да би се спречила могућност да се више особа превози са том картом. Остао сам при свом и рекао да не дајем никоме свој број ЛК. Он је рекао како му не треба цео број већ последњих 5 цифара. Да ствар буде смешнија, у том тренутку сам имао ону стару ЛК чији је број садржао управо 5 цифара, те сам му ја одговорио да ако му дам последњих 5 цифара, даћу му у ствари цео број из ЛК! Онда је он кренуо са објашњењима да је то политика фирме, да могу да дам број здравствене, саобраћајне, пасоша, чланске карте библиотеке и слично. Није му то ништа вредело, јер сам био истрајан у намери да не одустанем од својих принципа и не само принципа, већ и убеђења основаног на разумним чињеницама. Након тога сам писао руководству овог ауто-превозника, али одговоре нисам добио. Ево како је изгледало моје друго обраћање:[align=justify]''Видим да се нисте удостојили да одговорите на критику везану за тражење личне карте путника од стране возача приликом издавања дневне карте, те Вам овом приликом скрећем пажњу на члан 146. кривичног законика Републике Србије, а у вези неовлашћеног прикупљања личних података који гласи: ко податке о личности који се прикупљају, обрађују и користе на основу закона неовлашћено прибави, саопшти другом или употреби у сврху за коју нису намењени, казниће се новчаном казном[size=125][size=100] или затвором до једне године. У нади да ћете што пре решити овај пропуст, захваљује Вам се грађанин Републике Србије.'' Ускоро идем у Врање па ћу проверити шта су урадили поводом мојих приговора. [/size][/size][/align]

Проверено. После мојих приговора, иако се нико није удостојио да одговори, у аутобусима Кавим јединство из Врања више се не "крши" члан 146. кривичног законика РС. Руководство није успело да реши дневне карте, те су их једноставно избацили из услуга које пружају.

Врх
Приказ порука у последњих:  Поређај по  
Пошаљи нову тему  Одговори на тему  [ 12 порука ]  Иди на страницу Претходни 1 2

Сва времена су у UTC+02:00

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост

Не можете слати нове теме у овај форум
Не можете одговарати на теме у овом форуму
Не можете учитавати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете слати прилоге у овај форум

Скочи на: