Ћирилица се пише срцем!

Дискусије о ћирилици

Сва времена су у UTC+02:00

Пошаљи нову тему  Одговори на тему  [ 122 порука ]  Иди на страницу Претходни 19 10 11 12 13
Аутору Порука
 Наслов поруке: RE: Путна исправа - ПАСОШ
ПорукаПослато: 27 Дец 2014, 12:34 
Није на вези
Стара кука

Придружен: 13 Јан 2011, 09:37
Поруке: 1039
Дејан_Свитац пише:
[...] Приликом уноса података у возачку дозволу, лично сам се уверио да само име и презиме могу бити на ћирилици, све остале податке, систем у тој полицијској управи је аутоматски пребацивао у латиницу. [...]

Ово јесте мало чудно због тога што у пракси постоје примери да се скоро сви подаци у возачку могу унети на ћирилици.

Доказ 1: фотоалбум.чуварићирилице.срб/picture/Возачке_Српска_Атина/best_rated
Доказ 2: фотоалбум.чуварићирилице.срб/picture/Ацо_Ђенадић_возачка/category/Документа_на_ћирилици

Имамо примере возачке дозволе које су издате на територији Војводине и централне Србије.

Нисам имао прилике видети да се у рубрици број 9, означава категорију возила, уносе ознаке на ћирилици.

Издавач исправе, место рођења и пребивалишта - пракса је показала да се могу исписати у складу са Уставом Србије.

+++

Мени је јасно да МУП може да измени свој информатички систем како би селективно блокирао унос ћириличких података.

Уосталом моја маленкост је завршила на суду у вези саобраћајне дозволе због тога што је МУП подесио информатички систем на такав начин да ме уцењује преузимањем саобраћајне дозволе као условом за издавање регистарске налепнице. Згодно је то што ме приморавају да преузмем исправу са нетачним подацима.

Последње учитавање од Дарко Бабић дана 27 Дец 2014, 13:01, учитано 1 пут укупно.

Врх
 Наслов поруке: RE: Путна исправа - ПАСОШ
ПорукаПослато: 27 Дец 2014, 16:04 
Није на вези
Ветеран
Корисников грб

Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Поруке: 552
Управо сам користио возачке дозволе господе Бошка Брзића и Аца Ђенадића као пример. И службеницима је било чудно како и остали подаци не могу ћирилицом, када код других могу. Што се тиче пасоша, слику ћу послати заинтересованима, пре свега сталним члановима форума, јер због природе посла којим се бавим не бих смео да остављам слике са подацима.

Врх
Приказ порука у последњих:  Поређај по  
Пошаљи нову тему  Одговори на тему  [ 122 порука ]  Иди на страницу Претходни 19 10 11 12 13

Сва времена су у UTC+02:00

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост

Не можете слати нове теме у овај форум
Не можете одговарати на теме у овом форуму
Не можете учитавати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете слати прилоге у овај форум

Скочи на: