Банкарски сектор - SberBanka

Порука
Аутору
Дарко Бабић
Стара кука
Поруке: 1302
Придружен: 13 Јан 2011, 09:37

RE: Банкарски сектор - SberBanka

#61 Порука од Дарко Бабић » 12 Апр 2013, 14:43

Прихватам да је да оно што сам ја писао моја одговорност односно да моје поруке подлежу ауторском праву. За сада сматрам да нисам начинио прекршај, а ако јесам волео бих да ми се цитира основ из Устава, Душановог законика или Светог писма.

Не знам да ли су овде прекршени морални кодекси, јер за сада сматрам да нису. Волео бих да ми се достави било какав документ моралног кодекса и скрене пажња на битне детаље.

Могу ја без проблема да уклоним навођење имена, али проблем настаје оног тренутка када се дође до следеће поруке на којој пише службеник банке са тим и тим именом. Дакле, у другим порукама се такође помињу имена и презимена службеника у Збер банци.

+++

Што се тиче конкретног питања "Што је важно како се зове, ког је пола, и где је тачно рођен?" мој одговор је изузетно сложен и покушаћу да га на што јаснији начин изложим.

Уколико се службеници Збер банке не представљају у складу са чланом 342. става 1. Породичног закона ("Сл. гласник РС", бр. 18/2005 и 72/2011 - др. закон) где се каже „Свако је дужан да се служи својим личним именом.“.

Међутим, службеници Збер банке се не служе својим именом и због тога је неопходно да се са сајта АПР прекопирају истинити лични подаци.
Последње учитавање од Дарко Бабић дана 12 Апр 2013, 14:50, учитано 1 пут укупно.

Љубиша
Стара кука
Поруке: 2016
Придружен: 13 Јан 2011, 13:29

Моје мишљење о томе

#62 Порука од Љубиша » 12 Апр 2013, 19:52

Дарко Бабић пише: Прихватам да је да оно што сам ја писао моја одговорност .... За сада сматрам да нисам начинио прекршај,....
Не знам да ли су овде прекршени морални кодекси, ...
Могу ја без проблема да уклоним навођење имена, али проблем настаје оног тренутка када се дође до следеће поруке на којој пише службеник банке са тим и тим именом. ....
... службеници ... се не служе својим именом и због тога је неопходно да се са сајта АПР прекопирају истинити лични подаци.
Не желим да ти противуречим, само покушавам да добронамерно укажем на другачији приступ, не само теби, већ уопште. Разлози које наводиш имају потпору у некој широј логици, вероватно и у законима које ја недовољно познајем, али као такви нису уобичајени и у складу с узусима добромислећег поступања.

На ово сам мислио: ако неки службеник не уради нешто по прописима оштећени грађанин с правом може да поведе поступак против њега (или одговарајуће установе/предузећа). Али, то још не значи да је уљудно и законито да, на пример, одштампа његов портрет и личне податке и све то залепи по граду. За повреду својих права потпуно је оправдано да тражи решење кроз редован поступак, али не, по мом осећају, да уради нешто што може да нанесе штету том службенику ван тог поступка.

Конкретно, ти си пронашао податке неопходне за поступак остваривања својих права, и то је у реду, али и даље не видим разлог за њихово објављивање било где.
Последње учитавање од Љубиша дана 12 Апр 2013, 20:45, учитано 1 пут укупно.
10 векова ћирилице.

Дарко Бабић
Стара кука

#63 Порука од Дарко Бабић » 12 Апр 2013, 23:06

Закони су само помоћно средство за остваривање правде и права. Није случајно да председник државе има могућност да изврши помиловање, јер се закони и живот често дерогирају.

Љубиша, захваљујем се на једном другачијем погледу на стварност у којој живимо. Мудрости увек фали, али моја мудрост није ни близу мудрости змије.

Не могу дозволити да било које лице (правно или физичко) због мене трпи неоправдану штету и против тога ћу се увек борити. У томе често фали одлучност, жустрина у комбинацији са смиреношћу, мудрост, разложност, тврдоглавост, љубави.

Битно је да ми се ауторитети обрате и њихова ће реч бити испоштована. Ауторитет почива и утемељен је на стварима која превазилазе правне акте које "гласачка машина од 126 посланика" беспоговорно усваја без обзира да ли је закон логички одбрањен или није од стране опозиције која износи често необориве аргументе.

Не кажем да Љубиша за мене није ауторитет, али за сада остају поруке на основу којих је могуће индетификовати лица у складу са чланом 10. ставом 1. Устава Србије. Напросто је свима нама Устав крунски сведок да нисмо дужни српски језик читати на латиничком писму.

Дарко Бабић
Стара кука

#64 Порука од Дарко Бабић » 25 Апр 2013, 15:13

Данас сам Служби Повереника послао Жалбу.

Погледати прилог.
Немате потребне дозволе да прегледате прилоге у овој поруци.

Дарко Бабић
Стара кука

#65 Порука од Дарко Бабић » 19 Јул 2013, 08:47

Збер банка у документу број 170/13 од 20. 5. 2013. наводи да они нису вршили обраду мог властитог имена приликом куповине рубаља.

Ово је, наравно, неистина! Њихову формулу ДАРКО = DARKO ћу оборити и доказати да важи ДАРКО ≠ DARKO.

Слика

Слика

Дарко Бабић
Стара кука

#66 Порука од Дарко Бабић » 19 Јул 2013, 11:17

У прилогу поруке се налази захтев за исправку личних података.
Немате потребне дозволе да прегледате прилоге у овој поруци.
Последње учитавање од Дарко Бабић дана 20 Јул 2013, 14:06, учитано 1 пут укупно.

Пошаљи Одговор