Ваш утисак после емисије РЕВОЛУЦИЈА

Порука
Аутору
Бане
Напредни члан
Поруке: 114
Придружен: 15 Сеп 2012, 19:28

#1 Порука од Бане » 19 Феб 2013, 13:53

У понедељак, 11/02 на ТВ "happy :) )" је била емисија посвећена ћирилици.
Поред водитеља, учествовали су:
Г-дин Андреј ФАЈГЕЉ, директор новосадског културног центра
и
Г-дин Драгољуб ЗБИЉИЋ, председник новосадског удружења "Ћирилица"
Позивам вас да разменимо овде утиске о тој емисији.
Па, ево, ја да почнем:
Обзиром да је ретка прилика да се о тој проблематици говори, као и на то да ја живим у иностранству те сам се потпуно случајно нашао пред том емисијом, ја сам првенствено ОДУШЕВЉЕН да је та тематика била у јавном домену.
1.)
Желим да честитам и поздравим водитеља емисије на прилогу који је направио и на томе што је омогућио такву емисију. Критиковао бих га јер нажалост није доследан: целокупна кућа у којој ради је на латиници, поруке које су ишле током емисије су исти биле на латиници. Све то има за консеквенцу да декредибилизује његове исказе о личном ангажовању на заштити у популаризацији ћирилице.
2.)
Разочаран сам поприлично наступом Г-дина ЗБИЉИЋА. За некога који је посвећен тој важној проблематици, те за некога ко има доста животног искуства, овакав наступ ми је деловао, празан, бескористан и промашен. У том смислу истичем причу о тзв лепшем и пријатнијем читањем чирилице у односу на латиницу, из једноставног разлога што такви искази нису били поткрепљени конкретним референцама па су изазвали спрдњу и исмевање. Једини позитиван детаљ је био његов квалитетан одговор једном гледаоцу у студију када је заштитио поштовање српског језика и писма.
3.)
Г-дин ФАЈГЕЉ је имао глобално леп наступ. Пријатан и трезвен младић је конкретним примером показао шта и како треба. Ипак, остало је нешто недоречено односно дискутабилно у његовом исказу. Нешто чега се ја не сећам тачно, па бих волео да неко ко разуме ту нелагодност о којој говорим, обогати ову дискусију.
Поздрав од Банета (Реп. Француска)
Последње учитавање од Бане дана 19 Феб 2013, 14:21, учитано 1 пут укупно.

Љубиша
Стара кука
Поруке: 2006
Придружен: 13 Јан 2011, 13:29

#2 Порука од Љубиша » 19 Феб 2013, 17:04

Слажем се с тобом. Волео бих да погледам одређене делове емисије још једном.
Да ли може да се нађе на интернету?

Мислим да би Дарко могао да нам је потражи, он је вичан томе.
Последње учитавање од Љубиша дана 19 Феб 2013, 17:05, учитано 1 пут укупно.
10 векова ћирилице.

Љубиша
Стара кука

Eмисијa РЕВОЛУЦИЈА

#4 Порука од Љубиша » 13 Мар 2013, 00:24

драурдраур пише:

Браво, хвала!
Последње учитавање од Љубиша дана 13 Мар 2013, 00:24, учитано 1 пут укупно.
10 векова ћирилице.

Бане
Напредни члан
Поруке: 114
Придружен: 15 Сеп 2012, 19:28

RE: Ваш утисак после емисије РЕВОЛУЦИЈА

#5 Порука од Бане » 13 Мар 2013, 15:18

супер.
Ето једног од примера како лични интереси и поједине фрустрације могу да скрену пажњу са суштинске борбе која треба да нас уједини. Мањак једноставности и сажете конкретности само доводи до тога да се поједини грађани Србије исмевају свима нама који схватамо да је очување српске ћирилице суштински елемент очувања српске нације.

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Поруке: 1085
Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Контакт:

#6 Порука од Дејан_Свитац » 09 Јан 2014, 23:01

Гледао сам ову емисију и након тога разменио неколико порука са аутором. Револуција је једна од боље конципираних емисија.
„Српска латиница“ – зубна протеза после насилно избијених здравих зуба!

Љубиша
Стара кука

Револуција

#7 Порука од Љубиша » 10 Јан 2014, 18:03

Дејан_Свитац пише: Гледао сам ову емисију и након тога разменио неколико порука са аутором. Револуција је једна од боље конципираних емисија.

Ја сам написао г. Малагурском једно кратко писмо после, мислим, његове прве емисије о ћирилици (у чијем је првом делу приказано како је у Тржном центру "Ушће" у Београду издејствовао постављање знака "Клизав под" у ћирилици ...), али нисам добио никакав одговор.

Писао сам му, колико се сећам, на електронску адресу са одјавне шпице његове емисије.
Последње учитавање од Љубиша дана 12 Јан 2014, 13:28, учитано 1 пут укупно.
10 векова ћирилице.

Корисников грб
Дејан_Свитац
Стара кука
Поруке: 1085
Придружен: 08 Јан 2014, 23:36
Контакт:

#8 Порука од Дејан_Свитац » 10 Јан 2014, 21:15

boris@malagurski.com. То је његова мејл адреса, можда ће неко хтети да му се обрати.
„Српска латиница“ – зубна протеза после насилно избијених здравих зуба!

Александар Невски
Редован члан
Поруке: 332
Придружен: 18 Јул 2011, 06:13

#9 Порука од Александар Невски » 11 Јан 2014, 11:54

Дејан_Свитац пише: boris@malagurski.com. То је његова мејл адреса, можда ће неко хтети да му се обрати.
Писах му и я прѣ неки мѣсец, опширно писмо са прѣдлозима, али нѣсам добио никаква одговора.
Користити само йедно прошло глаголско врѣме йе исто толико писмено колико йе употрѣбљавати само йедан падеж.

Пошаљи Одговор